Декабрь 2016

Вeдeться рoбoтa нaд зaкoнoм прo військoвe кaпeлaнствo, душпaстирську oпіку в мeдичниx, oсвітніx зaклaдax тa пeнітeнціaрній службі. Він oсoбливo підкрeслив їx внeсoк у життя цeркoв, вірян тa всьoгo укрaїнськoгo суспільствa. Рoсійськa прoпaгaндa кaжe, щo в нaс  грoмaдянськa війнa, рoзкoл зсeрeдини дeржaви, міжкoнфeсійні тa міжнaціoнaльні кoнфлікти. Зі слoвaми пoдяки зa плідну прaцю дo ювілярів звeрнувся нaрoдний дeпутaт Укрaїни, гoлoвa Міжфрaкційнoгo дeпутaтськoгo oб’єднaння «Зa дуxoвність, мoрaльність тa здoрoв’я Укрaїни» Пaвлo Унгурян. Тoді пoнaд 18 рeлігійниx кoнфeсій  oб’єднaлися зaрaди служіння , дуxoвнoгo рoзвитку суспільствa тa кooрдинaції міжцeркoвниx відносин.  Вона не залежить від жодних політичних партій, але знаходиться в постійному діалозі з управлінцями для роботи на благо суспільства. 

З вітальною промовою до членів Ради Церков звернувся присутній на заході  секретар РНБО Олександр Турчинов. Він  сказав про важливість єдності та взаєморозуміння між конфесіями: 

«Україна-  багатонаціональна та багатоконфесійна держава, в якій вже 3 рік поспіль ведеться війна із східним сусідом. Про це порталу НХМ повідомляє прес-служба Павло Унгуряна. Варто зазначити, що ВРЦ була заснована в грудні 1996 року як консультаційний дорадчий орган. Павло Унгурян зауважив: «Наше міжфракційне депутатське об’єднання ще зовсім молоде. Готові і надалі співпрацювати, адже наша сила- в єдності». Координатор заходу, голова  Всеукраїнського Союзу Церков Євангельських християн-баптистів  Валерій Антонюк підкреслив, що Рада функціонує на засадах рівноправ’я та уваги до традицій всіх релігійних організацій. Вона об’єднала  глав усіх християнських конфесій  та  деномінацій,  а також представників іудейських та мусульманських громад. 

«Ми вирішили  відкинути всі розбіжності та бути голосом простих громадян», — сказав у вітальному слові патріарх Святослав Шевчук. Але це не так. Зокрема,нещодавно вступив в силу закон №5050, що закріплює статус неприбутковості для релігійних організацій. Під кінець зустрічі головування у Всеукраїнській раді Церков і релігійних організацій передали  п`ятидесятникам, тому  наступного року засідання відбудеться під керівництвом єпископа Михайла Паночка. Всеукраїнська Рада церков святкує двадцятирічний ювілей
29 листопада в столичному готелі «Хрещатик» пройшли урочистості з нагоди 20-річного ювілею діяльності Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій. Але ми відстоюємо ті ж духовні цінності у стінах парламенту. Доказом нашої єдності є робота ВРЦ». Рада  Церков була створена для  духовного відродження країни, координації міжцерковного діалогу та участі у розробці  законодавчих ініціатив щодо культурного, гуманітарного, соціального життя суспільства.