Декабрь 2016

Кaбінeт Міністрів підтримaв прoeкт R500

В сeрeду, 7 грудня укрaїнський Уряд уxвaлив Рoзпoряджeння щoдo зaтвeрджeння плaну зaxoдів пo відзнaчeнню 500-річчя Рeфoрмaції.

Прo цe пoртaлу НXМ пoвідoмляє прeс-службa Пaвлo Унгурянa.

Прoeкт відпoвіднoгo  рішeння рoзміщeнo нa Урядoвoму порталі.

Таким чином Кабмін визнав вагомий внесок протестантських організацій та релігійних громад  в розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України, а також їх значну роль в гуманітарній роботі, що здійснюється євангельськими церквами у зоні АТО, в допомозі переселенцям.

«На 2017 рік припадає ювілейна дата — 500 років Реформаційного руху в Європі. В більшості європейських країн заплановані масштабні святкування цієї дати. На міжнародній арені українські протестанти разом зі своїми одновірцями з інших держав-партнерів були й залишаються потужним джерелом популяризації та лобіювання інтересів нашої держави. Враховуючи  значний позитивний внесок протестантської спільноти Україні в суспільний розвиток, наша держава не може бути осторонь цієї знаменної події», — сказала під час свого  виступу заступник Міністра культури Тамара Мазур. 

Вона зазначила, що Реформація не обмежилась Центральною та Західною Європою, а стала безумовним фактом духовного життя Східної Європи, зокрема України. І символізувала собою новий етап розвитку у всіх сферах життя.

Розпорядження Кабміну прокоментував народний депутат, голова оргкомітету R500 Павло Унгурян:

 «Дякую Уряду, який на виконання Указу  Президента України, надав підтримку в підготовці цього масштабного свята. Адже Реформація 500 років тому  вплинула не лише на релігійне життя європейського суспільства, а й на його політичне, економічне, соціально-культурне зростання. А також дала поштовх формуванню успішних держав світу, таких як Німеччина, Великобританія, США та інші. Маємо надію, що і наша держава  скористається шансом побудувати успішну країну  на духовних та моральних цінностях», — сказав він.

Варто зазначити, що згідно із затвердженим Планом заходів, урочистості з нагоди 500-річчя Реформації триватимуть  в Україні  протягом 2017 року. Заплановані тематичні наукові конференції, симпозіуми, семінари, просвітницькі заходи, трансляція  циклів  тематичних теле — та радіопередач, документальних і художніх фільмів, присвячених  історії  Реформації, випуск науково-популярних праць і творів діячів Реформації. 

Урочистий старт подіям дасть святкування Різдва Христового 25 грудня о 15:00 на Європейській площі, що пройде під гаслом «Україна та світ святкують Різдво разом».

.