Июнь 2017

У Києві прoйдe прeс-кoнфeрeнція щoдo відзнaчeння 500-річчя Рeфoрмaції

У приміщeні Нaціoнaльнoї спілки журнaлістів Укрaїни (вул. Xрeщaтик, 27a) 29 трaвня o 12:00 відбудeться прeс-кoнфeрeнція, присвячeнa відзнaчeнню в місті Києві 500-річчя Рeфoрмaції тa прoвeдeнню Фeстивaлю дуxoвнoї xристиянськoї музики тa співу нa тeритoрії Культурнo-мистeцькoгo кoмплeксу «Співoчe пoлe».

Дo учaсті у прeс-кoнфeрeнції зaпрoшeні:

Унгурян Пaвлo Якимoвич — народний депутат України, голова Центрального оргкомітету «відзначення в Україні 500-річчя Реформації».

Мачинський Ярослав Леонтійович — перший заступник голови Об’єднання церков євангельських християн-баптистів м. Києва та Київської області. Керівник Київського оргкомітету  з відзначення у Києві 500-річчя Реформації.

Козачок Анатолій Миколайович — голова Київського міського об’єднання церков християн віри євангельської (п’ятдесятників), голова Пасторської координаційної ради з відзначення у Києві 500-річчя Реформації.

Моцюк Володимир Володимирович — заступник директора Департаменту культури КМДА, начальник управління у справах національностей та релігій, голова оргкомітету при КМДА з відзначення в Україні 500-річчя Реформації.

Болгар Віталій Вікторович — керівник творчого відділу Київського оргкомітету з відзначення у Києві 500-річчя Реформації.

Пересунько Микола Михайлович — директор Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень Департаменту культури КМДА, балансоутримувач Культурно-мистецького комплексу «Співоче поле», заслужений працівник культури України.

Іваненко Роман Володимирович — голова правління Київського міського відділення творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» (переможець мистецького конкурсу Департаменту культури по проведенню Фестивалю духовної музики та співу в рамках відзначення у місті Києві 500-річчя Реформації), заслужений діяч естрадного мистецтва України.

Під час прес-конференції спікери розкажуть про найближчий масовий захід, який відбудеться 3 червня на території Культурно-мистецького комплексу «Співоче поле». Під час Фестивалю духовної музики та співу відбудеться концерт за участю Київського протестантського симфонічного оркестру і хору, які виконають перлини духовної музики з різних країн світу: твори Генделя, Лисенка, Монтеверді, Нікела, Пендерецького, Стеценка та інших композиторів. Відбудеться також флешмоб «Від реформації серця — до реформації суспільства», молитва різних церков за духовне відродження українського суспільства і розвиток країни. Офіційна церемонія відкриття Фестивалю відбудеться за участю відомих політиків, керівників міста Києва та представників церков протестантського напрямку. Організатори сподіваються, що фестиваль стане справжнім святом для дорослих, молоді та дітей. Для наймолодших гостей будуть проводитись ігри, конкурси, дискусійні групи та майстер-класи.

Довідка

У 2017 році весь християнський світ відзначає 500-річчя від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії. Початком Реформації прийнято вважати виступ німецького ченця Мартіна Лютера 31 жовтня 1517 року, який у цей день прибив 95 тез до брами собору у Віттенберзі. Соціальні явища та значні досягнення в розвитку економіки та культури, що були породжені Реформацією, є одними з найбільш впливових в історії людства. Західна цивілізація немислима без здобутків Реформації, і це може стати добрим прикладом для українців, тому що проблема культуротворчості людини, її соціокультурного буття, морального світу стала визначальною не лише для західноєвропейської наукової думки, а й для української.

Контактна інформація: (050) 947-75-67 Віталій Болгар.